Jaki alarm do domu?

jaki alarm do domuSystemy alarmowe są powszechnie uważane za jedną z najskuteczniejszych metod ochrony domu i posesji przed niepożądanymi gośćmi. Zdaniem wielu branżowych ekspertów już sama tabliczka z informacją, że obiekt jest monitorowany może odstraszyć potencjalnych włamywaczy zapewniając nam poczucie komfortu i bezpieczeństwo. To nie do końca prawda. Skuteczny system alarmowy to taki, który jest dopasowany do specyfiki chronionej nieruchomości – samego budynku, budynku wraz z posesją, samej posesji – oraz indywidualnych potrzeb i oczekiwań jej użytkowników. Dopiero poprzez dostosowanie lub dopasowanie alarmu do obiektu oraz tego, jak jest użytkowany jesteśmy w stanie uzyskać skuteczną metodę ochrony naszego domu. Warto bowiem pamiętać o tym, że system alarmowy, który sprawdza się u sąsiadów nie koniecznie musi się sprawdzić w naszym domu. Wybierając alarm nie warto również kierować się rekomendacjami osób stosujących alarmy do celów przemysłowych lub komercyjnych, gdyż są to zupełnie inne systemy. Jak więc wybrać najlepszy alarm do domu?

Alarm przewodowy a alarm bezprzewodowy

Na rynku systemów alarmowych dla nieruchomości mieszkalnych możemy znaleźć rozwiązania przewodowe i bezprzewodowe. Systemy przewodowe charakteryzują się przewodowym łączeniem wszystkich urządzeń działających w obrębie systemu, co wiąże się z koniecznością poprowadzenia okablowania w chronionych pomieszczeniach. W przypadku nowopowstającego domu nie jest to szczególnie duży problem. Odpowiednio wcześnie poprowadzona instalacja alarmowa może zostać estetycznie poprowadzona pod tynkiem, jednak w przypadku nieruchomości już użytkowanych poprowadzenie okablowania może stanowić spore wyzwanie, także dla estetyki domu. Jeśli więc nie chcemy, żeby montaż alarmu w naszym domu wiązał się z koniecznością przeprowadzenia remontu warto zwrócić uwagę na alarm bezprzewodowy. W przypadku alarmów bezprzewodowych urządzenia działające w obrębie sieci komunikują się ze sobą za pośrednictwem wysyłanych sygnałów. Montaż takiego systemu jest o wiele łatwiejszy i  tańszy, bo nie wymaga kucia ścian w całym domu. Dlaczego więc systemy bezprzewodowe nie wyparły z rynku alarmów przewodowych? Wciąż uważa się, że alarmy bezprzewodowe są mniej skuteczne od swoich przewodowych odpowiedników. Wiąże się to z faktem, iż w przypadku alarmów bezprzewodowych sygnał wysyłany przez poszczególne urządzenia może zostać zakłócony. W nowoczesnych systemach bezprzewodowych zdarza się to wcale lub bardzo rzadko. Producenci wyposażają je bowiem w specjalne zabezpieczenia, które chronią przed zakłóceniem sygnału.

Alarm do domu jednorodzinnego

Popularną praktyką w przypadku domów jednorodzinnych jest instalacja systemów sygnalizacji włamania i napadu. Systemy te są wyposażone w urządzenia wykrywające i sygnalizujące wejście lub próbę wejścia na teren posesji osoby niepowołanej. System alarmowy informuje sygnałem świetlnym lub dźwiękowym o wtargnięciu na teren nieruchomości, jednocześnie przekazując sygnał do centrali, a następnie do właściciela nieruchomości i stacji monitorowania. Powszechnie uważa się, że to rozwiązanie najskuteczniejsze dla domów jednorodzinnych, gdyż zapewnia trzeci stopień zabezpieczenia opisany w rozporządzeniu MSWiA dotyczącego wymagań ochrony dla przechowywanych i transportowanych wartości pieniężnych.

Klientów zainteresowanych doborem alarmu do swojego domu zachęcamy do kontaktu. Tworzymy nieszablonowe rozwiązania, dzięki którym zapewniany skuteczną ochronę nieruchomości przy jednoczesnym zagwarantowaniu komfortu jej użytkowania. Systemy alarmowe projektujemy w taki sposób, żeby jak najlepiej odpowiadały potrzebom nieruchomości oraz stylowi życia ich mieszkańcom. To wraz z wykorzystaniem komponentów renomowanych marek pozwala nam zapewniać skuteczną ochronę niezależnie od rozmiaru i lokalizacji obiektu.

Jaki alarm bezprzewodowy wybrać?

Alarm bezprzewodowy stanowi odpowiednik systemu przewodowego, który zamiast komunikacji kablowej opiera się na łączności radiowej. Bezprzewodowe systemy alarmowe różnią się od siebie ceną i funkcjonalnością, a ich sprawne działanie zależy od wielu czynników. Dlatego wybierajmy rozwiązania tylko renomowanych producentów.

Jako firma oferująca profesjonalne systemy zabezpieczeń stawiamy tylko na najlepsze rozwiązania. W naszej pracy wykorzystujemy tylko najlepsze komponenty sprawdzonych i znanych producentów. Zaoferowany przez nas alarm bezprzewodowy sprawdzi się jako zabezpieczenie domu, garażu, a także do ochrony terenu wokół domu, gwarantując satysfakcję użytkownika, a przede wszystkim skutecznie zabezpieczenie przed włamaniem.