Jaki alarm do domu jednorodzinnego?

jaki alarm do domu jednorodzinnegoDom jednorodzinny oferuje nam nieporównywalnie wyższy komfort niż mieszkanie w bloku. Niestety za cenę ryzyk, o których jako mieszkańcy bloku wielorodzinnego nawet nie myślimy. Wtargnięcie na posesję, włamanie, drobne kradzieże niewielkiego mienia znajdującego się w ogrodzie czy przed domem, akty wandalizmu – to wszystko realne zagrożenia, z jakimi zmagają się właściciele domów jednorodzinnych, w szczególności wolnostojących. Czy można się przed nimi skutecznie bronić? Co zrobić, aby strach o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich nie spędzał nam snu z powiek?

Alarm do domu jednorodzinnego

Jednym z popularnych rozwiązań stosowanych w większości domów jednorodzinnych są rolety antywłamaniowe. System skutecznie chroni przeszklenia przed niepożądanymi gośćmi z zewnątrz. Jednak złodzieje mogą wtargnąć do środka nie tylko przez drzwi tarasowe… Często nie muszą nawet wchodzić do domu, żeby spowodować straty na mieniu. Jak zabezpieczyć dom i teren całej posesji?

Doskonałym rozwiązaniem jest alarm do domu jednorodzinnego, przy pomocy którego możemy zabezpieczyć:

  •         dom,
  •         posesję,
  •         dom i posesję,
  •         inne zabudowania znajdujące się na terenie posesji.

Dobry alarm do domu jednorodzinnego to system zaprojektowany na zamówienie, w konstrukcji którego uwzględniono wszelkie newralgiczne punkty, a w razie potrzeby wykorzystano również doświetlenie miejsc, do których nie dochodzi standardowe oświetlenie parceli. Dobre oświetlenie ma kluczowe znaczenie, tak pod względem eliminowania ryzyka – potencjalny włamywacz nie ma gdzie się schronić i jak pozostać niezauważony przez mieszkańców lub sąsiadów – jak i sprawności działania monitoringu i systemu alarmowego.

Alarm do domu – koniecznie postaw na sprawdzone komponenty

Domowe alarmy przeciw włamaniom mogą przybierać różne formy. Najczęściej bazują one na sieci czujników i detektorów ruchu, które – jeśli wykryją ruch w monitorowanej przestrzeni – włączają alarm. Alarm może być dźwiękowy i świetlny, a całą instalację możemy połączyć bezpośrednio z centralą wybranej agencji ochrony mienia. Dzięki czemu uruchomienie alarmu spowoduje natychmiastową reakcję odpowiednich służb, nawet jeśli nie ma nas w domu i nie jesteśmy w stanie samodzielnie wezwać pomocy.

Niestety nawet najbardziej wyszukana instalacja może się okazać zawodna. Dlatego, żeby uniknąć przykrych niespodzianek oraz częstych awarii systemu alarmowego warto wybierać komponenty znanych i sprawdzonych marek. Ich wybór to gwarancja wysokiej sprawności systemu alarmowego, jego bezproblemowej pracy oraz długiej żywotności. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w tym zakresie polecamy rozwiązania producentów takich jak: SATEL, RISCO, JABLOTRON, PARADOX, ARITECH, GALAXY czy DSC.