Jak zabezpieczyć domek letniskowy przed włamaniem?

jak-zabezpieczyc-dom-przed-wlamaniemWłaściciele domków letniskowych czy altanek znajdujących się na ogródkach działkowych coraz częściej padają ofiarami złodziei. W większości przypadków łupy nie są drogocenne, jednak kosztowne są same zniszczenia, jakich dokonują przestępcy w czasie włamania. Z reguły takie obiekty nie posiadają żadnego zabezpieczenia, a to duży błąd! Sprawdź, jak chronić swój domek letniskowy przed włamaniem. 

Dlaczego warto zabezpieczyć domek letniskowy?

Domek letniskowy użytkowany jest przeważnie przez kilka miesięcy w roku. Często oddalony jest także od naszego miejsca zamieszkania, przez co nie jesteśmy w stanie zapewnić mu regularnego osobistego dozoru. Poza tym, że nasza weekendowa ostoja może paść łupem złodziei, to może także stać się miejscem koczowania nieproszonych gości. To dwa najważniejsze argumenty, które przemawiają za tym, żeby zadbać o bezpieczeństwo naszego obiektu. Dzięki temu zyskasz spokój i oszczędzisz sobie przykrej “niespodzianki” podczas kolejnej wizyty w domku letniskowym.

Czy system alarmowy to dobre rozwiązanie?

Złodzieje, którzy okradają domki letniskowe, przeważnie liczą na łatwy łup i odpuszczają te obiekty, do których ciężej się włamać. Wystarczą więc proste zabezpieczenia, aby skutecznie ich odstraszyć. Do takich elementów należą podstawowe alarmy. Sam czujnik zewnętrzny może zniechęcić złodziei. Są oni bowiem świadomi, że jest to obiekt strzeżony. Firmy, które montują instalacje alarmowe z pewnością dobiorą odpowiedni sprzęt do Twoich potrzeb.

Monitoring w domku letniskowym

Możliwość stałego dostępu do nagrań z domku letniskowego to największy atut tego rozwiązania. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy przede wszystkim spokój. W każdej chwili możesz przez dedykowaną aplikację spojrzeć, co aktualnie dzieje się na Twojej posesji. Niektóre urządzenia mogą także automatycznie wysyłać Ci powiadomienie, kiedy w pobliżu Twojego domku letniskowego pojawi się jakikolwiek ruch. Dodatkowo kamery przemysłowe znajdujące się na zewnątrz odstraszają samym wyglądem. Przeważnie włamania, które dokonywane są do domków letniskowych, to nieprofesjonalne działania wandali. Widząc kamerę będą oni mieć świadomość, że nagranie posłuży jako dowód przestępstwa. Nawet jeśli w środku nie posiadasz żadnych cennych przedmiotów, to w ten sposób możesz skutecznie odstraszyć włamywaczy przed wyrządzeniem kosztownych szkód. 

Kilka praktycznych porad, które od razu możesz zastosować

System monitorujący i alarm zewnętrzny to skuteczne metody, które potrafią odstraszyć złodziei. Po co jednak kusić los? Poza tym zabezpieczeniem warto wprowadzić kilka prostych zasad, które znacznie zwiększą bezpieczeństwo Twojego domku letniskowego. Przede wszystkim pamiętaj, że to czego nie widać kusi mniej. Przed wyjazdem zasłoń okna lub przełóż cenniejsze przedmioty tak, aby nie było ich widać. Pochowaj także rzeczy znajdujące się na terenie posesji takie jak np. rowery czy cenniejszy sprzęt ogrodowy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *